منابع پایان نامه ارشد درمورد بهره بردار، ارزش بازار، کسب و کار

منابع پایان نامه ارشد درمورد
بهره بردار، ارزش بازار، کسب و کار No category
منابع پایان نامه ارشد درمورد
بهره بردار، ارزش بازار، کسب و کار No category

ر می‌رود ?.? میلیارد دستگاه مرتبط با هم در سال جاری مورد استفاده قرارگیرند و این رقم تا سال ???? به ?? میلیارد برسد.
3-5 آیا همه دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌توانند بایکدیگر ارتباط داشته باشند؟
باتوجه به اینکه شرکت‌های مختلف بر روی محصولات، تکنولوژی ها و پلتفرم‌های مختلفی کار می‌کنند، ایجاد رویه‌ای هماهنگ برای برقراری ارتباط میان این دستگاه‌ها، فرایندی ساده نخواهد بود.
گروه‌های مختلفی در تلاش هستند تا یک استاندارد واحد جهت سازگاری بیشتر محصولات مختلف ایجاد شود. در میان این گروه‌ها، AllSeen Alliance شامل شرکت‌هایی مانند کوالکام، ال‌جی، مایکروسافت، پاناسونینک و سونی بوده و Open Interconnect Consortium پشتیبانی شرکت‌هایی مانند اینتل، سیسکو، GE، سامسونگ و اچ‌پی را در پشت سر دارد. اگرچه هدف این گروه‌ها یکسان است اما تفاوت‌هایی در رویه‌ به‌کارگرفته شده توسط آن‌ها وجود دارد. به عنوان مثال OIC معتقد است گروهAllSeen Alliance در به‌کارگیری اینترنت اشیا، امنیت و حفاظت از داده‌ها را به اندازه کافی مدنظر ندارد.
هنوز مشخص نیست نبرد میان استانداردهای مختلف به کجا ختم خواهد شد اما این احتمال وجود دارد که شاهد سه تا چهار استاندارد رایج در این زمینه باشیم. بدین‌ترتیب در بلندمدت کاربران می‌توانند از چراغ‌های روشنایی که از تکنولوژی‌های چندگانه بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند استفاده کنند.
3-6 آیا نگرانی در زمینه امنیت و حریم شخصی وجود دارد؟
با توجه به میزان‌های متفاوت اطلاعاتی که توسط دستگاه‌های هوشمند خانگی، خودروهای هوشمند و دستگاه‌های هوشمند الکترونیکی پوشیدنی جمع‌آوری می‌شود کاربران زیادی در خصوص خطر افشا و یا سو‌استفاده از این اطلاعات واهمه دارند. افزایش تعداد اکسس‌پوینت‌های مورد استفاده نیز می‌تواند این ریسک را افزایش دهد.
کمیسیون تجارت فدرال نیز نگرانی خود را از این بابت اعلام کرده و پیشنهاد کرده شرکت‌های مختلف از راهکارهایی به منظور حفاظت از داده‌های کاربران بهره ببرند اما هنوز مشخص نیست چه تعداد از شرکت‌های مختلف این هشدارها را جدی گرفته‌اند.
بسیاری از شرکت‌های معتبر اعلام کرده‌اند حریم خصوصی کاربران در این زمینه به یکی از اصلی‌ترین هدف‌های آن‌ها مبدل شده است. به عنوان مثال، اپل شرکت‌های توسعه‌دهنده محصولات برپایه پلتفرم HomeKit را موظف کرده از قابلیت رمزگذاری ویژه بهره ببرند. این شرکت همچنین اعلام کرده هیچ‌گونه داده‌ای از کاربران در این زمینه جمع‌آوری نمی‌شود.
3-7 چه‌زمانی برای خرید دستگاه‌های مجهز به اینترنت اشیا مناسب است؟
اینترنت اشیا سال‌هاست که برسر زبان‌ها افتاده اما ورود به بازار تولید محصولات مصرفی در ابتدای راه خود قرار دارد و هنوز به بلوغ کامل نرسیده است، با این وجود در حال حاضر نیز محصولات مفیدی به بازار عرضه‌شده‌اند.
مدنظر داشته باشید پیش از خرید محصولات برپایه اینترنت اشیا، تحقیقات کافی را انجام داده و سپس این محصولات را از شرکت‌هایی که به‌ آن‌ها اعتماد کافی دارید خریداری کنید. نهایتا محصولی را خریداری کنید که به حل مشکلات شما کمک شایانی می‌کند. همیشه این مثال را در ذهن خود داشته باشید که اینترنت اشیا می‌تواند به ایمن‌ رسیدن فرزندان شما به منزل کمک کند و یا اینکه در پخت از راه‌دور برنج برای ناهار نیز مورد استفاده قرارگیرد اما مطمئنا مثال اول، فواید بیشتری خواهد داشت.
3-8 حباب اینترنت اشیا به زودی خواهد ترکید
اولین مهندس مشغول در کمپانی اپل که به نوعی یکی از موسسان آن نیز به شمار می رود، به تازگی اذعان داشته که بسیاری از کمپانی ها، جذابیت اتصال اشیا روزمره را به اینترنت اندکی بیش از حد جدی گرفته اند و به طور کلی پروژه های در دست توسعه ی اینترنت اشیا یا همان “IoT”، صرفا یک “تب زودگذر” هستند.
وزنیاک که در انجمن جهانی کسب و کار در کشور استرالیا و کشور سیدنی در حال سخنرانی بود گفت: “من احساس می کنم کلیت این موضوع مانند یک حباب است که به زودی خواهد ترکید، زیرا انسان ها از قابلیتی برخوردارند که خود می توانند سرعت عمل خود را در هنگام انجام کارهایشان تغییر دهند. از طرفی کمپانی و استارتاپ های بسیاری را می بینیم که چگونه شروع به کار در همین پروژه می کنند اما حس من این است که آنها اندکی جذابیت اتصال اشیا خانگی به اینترنت را دست بالا گرفته اند.”
وزنیاک تنها کسی نیست که فکر می کند اینترنت اشیا، کمی بیش از حد جدی گرفته شده. در اکتبر گذشته نیز معاون ارشد بخش اینترنت اشیا در کمپانی IBM به نام PaulBrody نیز اذعان کرده بود که بازاری که مبتنی بر این محصولات شکل گرفته به شکل کامل در یک حباب قرار دارد و داده هایی که از محصولات متصل به اینترنت منتشر می شوند بیشتر اوقات بی استفاده و غیر کاربردی هستند.
آیا سرمایه گذارن باید به سخنان وزنیاک و Brody توجه کرده و به افسانه هایی که در خصوص پیشرفت صنعت محصولات مرتبط با اینترنت اشیا رواج یافته اعتنایی نکنند؟
در دنیای تکنولوژی، “حباب” چندان تعریف مشخصی ندارد. پیشبینی های مثبت برای مبحث اینترنت اشیا فراوان هستند؛ سیسکو باور دارد که تا سال ????، تعداد محصولات مرتبط با اینترنت اشیا و متصل به اینترنت به ?? میلیارد دستگاه خواهد رسید. از طرف دیگر نیز موسسه IDC معتقد است که ارزش بازار محصولات مرتبط با اینترنت اشیا در سال ???? به مقدار ?.? تریلیون دلار بوده که در سال ???? به ?.? تریلیون دلار خواهد رسید. به همین دلیل است که غول های دنیای تکنولوژی نظیر گوگل و اپل به شدت در حال کار در همین حوزه بوده و تلاش می کنند تا خانه، خودرو و پوشیدنی های هوشمند را روانه ی بازار نمایند.
با دیدن چنین موقعیت هایی، استارتاپ های زیادی نیز شروع به کار نموده و در حال ورود به بازار IoT هستند؛ استارتاپ هایی که البته به شکل روزانه در حال ارائه دادن طرح هایشان در خصوص محصولات پوشیدنی بی مصرف هستند. توسعه دهندگان نیز تلاش می کنند تا هر طور که شده، خود را با این جریان همساز کنند.
وب سایت AngelList که فعالیت استارتاپ ها را گزارش می کند، اعلام کرده که در ماه مه سال ????، صرفا ?? استارتاپ در زمینه ی IoT فعالیت داشتند اما اکنون که این مقاله به رشته تحریر در می آید، تعداد آنها به ?.??? عدد رسیده است. این در حالیست که تعداد بسیار اندکی از این کمپانی های کوچک در نهایت محصولی توسعه خواهند داد که توسط کاربر عام مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
3-9 حباب هنوز شکل نگرفته است
حباب در اصل زمانی شکل خواهد گرفت که یک بازار، صرفا به واسطه تزریق سرمایه از سوی منابع مختلف نظیر سرمایه گذاران سرپا بماند. همان اتفاقی که در عصر دات-کام و از سال ???? تا ???? روی داد؛ اتفاقی که البته هنوز برای گجت های پوشیدنی و همچنین مبتنی بر اینترنت اشیا روی نداده است.
بیشتر هیاهو، از سوی رسانه ها، وب سایت های جذب سرمایه و البته معاونین ارشد کمپانی ها صورت می گیرد. کمپانی های بزرگ، برنامه ای برای حضور زودهنگام در بازار گجت های مرتبط با اینترنت ندارد و برای مثال اینتل و IBM، خبر از برنامه های بلندمدتشان برای حضور در چنین بازاری می دهند. اینترنت اشیا در حال رشد است و در این میان استارتاپ های بسیاری امید خود را به آن بسته اند، اما مانند هر صنعت در حال رشد دیگری، اینترنت اشیا نیز در نهایت باعث شکست خوردن استارتاپ های بسیار زیادی خواهد شد.
3-10 جمع بندی
بازارهایی نظیر خانه و خودروهای هوشمند می توانند از یک رشد سالم برخوردار باشند. موسسه Coldwell در همین زمینه اخیرا یک نظرسنجی را انجام داده بود که در نتیجه ی آن مشخص گشت که فروشنده ها باور دارند که اکنون به نسبت ? الی ? سال گذشته، ?? درصد از خریداران به خانه هایی با قابلیت های هوشمند، علاقه بیشتری دارند.
اما بازار پوشیدنی ها، صرفا چند رهبر خواهد داشت، مانند اپل واچ که توانسته سهم بسیاری در میان ساعت های هوشمند کمپانی های مختلف را به دست بیاورد. اما به هر صورت تا زمانی که سرمایه گذاران شخصی و همچنین کمپانی های سرمایه گذار از استارتاپ ها پشتیبانی کنند،
فصل 4
روش/ فن/ طرح پیشنهادی
4-1 مقدمه
شبکه های داخلی پتانسیل ظاهری بی پایان مقدار منابع محاسباتی توزیع شده و ذخیره سازی های شخصی توسط مالکان مختلف را فاش کرده است. در تضاد با نگرش weiser calm، Rogers یک ubicomp مرکزی انسانی را پیشنهاد کرد که باعث استفاده ی خلاقانه ی انسان از بهره برداری از محیط و توسعه ی ظرفیت ها می شود. [5] او یک حوزه ی خاص راه حل ubicomp را زمانیکه می گفت “در اصطلاحاتی مه چه کسی بهتر است سود ببرد مفید است که درباره ی اینکه چگونه تکنولوژی های ubicomp می تواند پیشرفت کنند نه برای جهان Sal بلکه برای نواحی خاصی که می تواند تنظیم شود و ارتقا یابد آنهم توسط یک شرکت فردی یا سازمانی مانند سازمانی برای محصولات کشاورزی، استقرار مجدد محیطی یا خرده فروشی را پیشنهاد کرده است.” Caceres وFriday [6] درباره ی ببهود، فرصت ها و چالشها در طی 20 سال جشن یادگیری ubicomp بحث و گفتگو گرده اند. آنها درباره ی ساخت بلوک های ubicomp و ویژگی های سیستم برای آداپته و به روز کردن تغییر جهان بحث کرده اند. مهم تر از آن این است که آنها دو تکنولوژی انتقادی برای رشد زیر سازها – محاسبتت انبوه و اینترنت اشیاء – را تشخیص داده اند. پیشرفت ها و همگرایی (انحراف) تکنولوژی سیستم های میکرو – اکترو – مکانیکال (MEMS)، ارتباطات وایرلس (بی سیم) و الکترونیکهای دیجیتال در بهبود ابزارهای مینیاتور برای داشتن توانایی درک، محاسبه و برقراری ارتباط به صورت بی سیم در فاصله ی کوتاه ناشی می شود. این ابزارهای مینیاتور گره های اتصال میانی برای تشکیل یک شبکه حسگر وایرلس (بی سیم) (WSN) نامیده می شود و طبقه بندی گسترده ای از کاربردها در بازبینی محیطی، بازبینی زیرسازها، بازبینی ترافیک، جزئیات و. .. [7]را می یابند. این یک توانایی برای تأمین یک ظرفیت حس کننده ی همه جا حاضر دارد که در شناخت تصوری کامل، کافی، امن و دارای مقیاس از IOT و بازار توجیه شده ی محاسبات و منابع ذخیره سازی ضروری است. محاسبات انبوه (6) مهمترین طرح کلی اخیر برای پدیدار شدن نویدهای قابل اطمینان خدماتی است که از طریق مراکز اطلاعات نسل آینده تحویل داده می شود که براساس تکنولوژی های ذخیره سازی واقعی هستند. این خط مشی اقداماتی مانند یک دریافت کننده ی اطلاعات از سنسورهای همه جا گیر داشته است، به عنوان یک کامپیوتر برای تجزیه و تحلیل و تفسیر کردن اطلاعات است. همچنین به عنوان تأمین کننده ی کاربران که براحتی webرا بفهمند آنهم براساس تجسم فکری است. حس کننده های همه جا گیر و فرآیند کارها در گیش زمینه ی پنهان از کاربران است. این چهارچوب اینترنت – عامل – سنسور کامل جدید از هسته ی یک تکنولوژی در اطراف یک محیط هوشمند شکل داده شده تشکیل خواهد شد. اطلاعات حاصله از در عرض خط مشی ها و کاربردهای متنوع برای بهبود تصویر عملکرد معمولی یک محیط (cop) جائیکه کنترل محدود نشده ی معین چیزها (اشیاء) ساخته شده ی کلن تقسیم شده است. همانطور که ما از www (صفحات وب ایستا) به وب [2] (شبکه های اجتماعی وب) به وب [3] (شبکه ی محسباتی همه جا گیر) حرکت می کنیم نیاز برای اطلاعات براساس درخواست با استفاده از جستجوهای حسی و ذاتی پیچیده افزایش می یابد. برای گرفتن مزایای کامل تکنولوژی اینترنت در دسترس یک نیاز برای گسترش شبکه های زیرساز سنسور بی سیم (وایرلس)، خط مشی مستقل در مقیاس بالا وجود دارد که شامل مدیریت اطلاعات و مراحل پردازش، عملکرد و تجزیه و لحلیل هاست. محاسبات انبوه قابلیت های بالا، مقیاس پذیری و خودگردانی برای تأمین دستیابی همه

دیدگاهتان را بنویسید