آیا احساس خستگی مفرط می کنید؟ | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

: احساس خستگی بیشتر از اندازه می کنین؟

: احساس خستگی بیشتر از اندازه می کنین؟

هر وقت که مریض میشین، سیستم ایمنی بدن انرژی زیادی واسه مقابله با اون صرف می کنه. این باعث می شه که شما احساس خستگی و بی حالی کنین. پس مشخصه که خستگی بیشتر از اندازه علامت مشترک خیلی از مریضی هاست. به گفته کارشناسان و به نقل از سایت ام اس ان، خستگی بیشتر از اندازه یه معنی بسیار پیچیده س با این حال میشه از راه های زیادی اونو اندازه گیری کرد از جمله اندازه خواب، ورزش و اندازه خستگی هنگام شب.

به گزارش ایران استایل به نقل از سلامت نیوز خستگی می تونه به طور کاملً جسمی یا روحی روانی باشه. مثلا استرس می تونه موجب پایین اومدن سطح انرژی شه. در این مطلب به بعضی از بیماریایی که علامت اصلی اونا خستگی مفرطه، اشاره شده.

* اندوکاردیت:

یه جور التهاب یا عفونت قلبه که با حرکت کردن باکتری از راه خون و چسبیدن به بافت قلب اتفاق می افته.آدمایی با دریچه های مصنوعی قلب بیشتر در برابر این خطر هستن. درمان این مریضی شامل درمان ضد میکروبی و شایدً جراحیه.

*کم کاری غده تیروئید :

غده تیروئید، غده کوچکیه که وظیفه اون تنظیم سیستم ایمنی و سطح انرژیه. این مریضی بیشتر با علامت خستگی همراه س.

مشکلات دیگه که می تونه در تشخیص این مریضی اثر داشته باشه، شامل سردی، خشکی پوست، یبوست یا بالا رفتن وزنه.

* مشکل آدرنال:

این مریضی جزو مریضی هاییه که دکتر هنگام روبرو شدن با یه مریض که از خستگی بیشتر از اندازه شکایت می کنه، به بررسی اون می پردازه.این مریضی وقتی اتفاق می افته که کارکرد غدد آدرنال ضعیف باشه .مشکلات دیگه مربوط به این مریضی می تونه شامل کاهش وزن ، اسهال، لکه تیره روی پوست ، سر گیجه یا درد معده باشه.

* سندروم خستگی طولانی:

ویژگی این مریضی خستگی مفرطه که فرد رو ضعیف می کنه و انجام دادن کارای روزمره واسه ایشون به یه کابوس تبدیل می شه. این مریضی ممکنه به دلیل تورم بیش ازحد در اثر ورزش ایجاد شه.مشکلات دیگه مربوط به این مریضی شامل، ناتوانی در درست فکر کردن، درد و کوفتگی وکاهش توان فرده.

* کم خونی:

وقتی خون گلبولای کافی واسه حمل اکسیژن به قسمتای جور واجور بدن نداشته باشه فرد دچار کم خونی می شه. کم خونی شکلای مختلفی داره و همه اونا خستگی بیشتر از اندازه بوجود میاره.پس، ممکنه فردی که گرفتار به کم خونیه، دچار کمبود آهن یا B12، پولیپ با خون ریزی شدید در قاعدگی باشه. هر کدوم از اینا هم درمان خاص خود رو داره.علایم دیگه کم خونی همراه با خستگی بیشتر از اندازه شامل شکنندگی ناخنا، ضربان قلب تند، سرگیجه، سردرد یا رنگ پریدگیه.

* دیابت:

در مبتلایان به دیابت، بدن بیش ازحد تلاش می کنه تا سطح گلوکز در خون رو کنترل کنه. علایم کلیدی که می تونه در تشخیص این علایم کمک کنه شامل خستگی مفرطه.مشکلات دیگه اون شامل تشنگی و تکرر ادرار است.

*افسردگی

با اینکه افسردگی رو از دید پزشکی به سختی میشه تعریف کرد اما مطمئنا با خستگی بیشتر از اندازه رابطه داره.حالت ناراحتی که به این افراد دست میده، باعث می شه تا نتونن انرژی خود رو واسه انجام کارای روزمره مورد استفاده قرار بدن. علایم دیگه افسردگی شامل از دست دادن اشتها و مشکل در تمرکزه.

* آپنه خواب:

واسه داشتن خواب خوب برخورداری از الگوی تنفس منظم خیلی با اهمیته.وقتی که در این الگوی تنفس با توقف طولانی مواجه میشین ، در خواب مشکل به وجود میاد و به خستگی بیشتر از اندازه در روز بعد منجر می شه.

سلامت نیوز

منبع :