آیا آفت کش ها در مواد غذایی به سلامتی شما آسیب می رساند؟ | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

آفت کش ها در مواد غذایی به سلامتی شما آسیب میرسونه؟

خیلی از مردم در مورد آفت کشا در مواد غذایی نگران هستن .آفت کشا واسه کاهش آسیب به اجناس کشاورزی از علفای هرز، جوندگان، حشرات و میکروب استفاده می شه این کارکرد میوه، سبزیجات و بقیه اجناس زراعی رو زیاد می کنه.

این مقاله روی باقیمونده آفت کش، یا آفت کشا روی سطح میوه ها و سبزیجات وقتی که اونا به عنوان مواد غذایی خریداری شدن بحث می کنه این یه بررسیه روی شایع ترین شکلای جور واجور آفت کش مورد استفاده در کشاورزی مدرن و اینکه باقی مونده اونا بر سلامت آدم اثر داره.

آفت کشا چه هستن؟

در وسیعترین معنی، آفت کشا مواد شیمیایی مورد استفاده واسه کنترل هر ارگانیسم عامل حمله یا آسیب به اجناس، فروشگاه مواد غذایی و یا خونه س.
از اونجا که شکلای جور واجور خیلی از آفات بالقوه هست شکلای جور واجور مختلفی از آفت کشا هست در زیر چند مثال عبارتند از:
حشره کش ها: کاهش تخریب و آلودگی از رشد و برداشت اجناس زراعی به وسیله حشرات و تخم اوناس.
علف کش: هم اینکه به عنوان قاتلان علف هرز شناخته شده و این دلیل بهبود اجناس کشاورزی می شه.
ردنتسدس: واسه کنترل تخریب و آلودگی اجناس کشاورزی از حشرات موذی و بیماریای منتقله از جوندگانه.
قارچ کش: به خصوص واسه حفاظت از اجناس برداشت شده و دانه ها از پوسیدگی قارچی مهمه.
با تحولات در فعالیتای کشاورزی، از جمله آفت کشا، کارکرد اجناس در کشاورزی مدرن دو تا هشت برابر از سال ۱۹۴۰ زیاد شده.
واسه سالای بسیاری، از آفت کشا به صورت کنترل نشده استفاده می شد با این حال، تاثیر آفت کشا بر محیط زیست و سلامت انسانه در کتاب بهار خاموش، به وسیله راشل کارسون در سال ۱۹۶۲ تحت بررسی دقیق بوده.
امروز، آفت کشا تحت بررسی دقیق تری از سازمانای دولتی و غیر دولتیه.
آفت کشای ایده آل، آفت رو بدون ایجاد هیچ گونه مشکلات جانبی واسه آدم، گیاهان غیر هدف، حیوانات و محیط زیست رو هدف قرار میده و آفت رو نابود می کنه.
این آفت کشا بیشتر تقریبا استاندارد هستن و واسه استفاده ایده آل هستن با این حال، اونا کامل نیستن و به کار گیری اونا اثراتی بر سلامت و محیط زیست دارن.

شکلای جور واجور آفت کشا کدوما هستن؟

آفت کشا مصنوعی

آفت کشای مصنوعی پایدار، دارای یه عمر به درد بخور خوب و آسون واسه پخش طراحی می شه.
اونا هم اینکه واسه هدف قرار دادن آفات موثر هستن و واسه حیوانات غیر هدف و محیط زیست مسمومیت کمی دارن.
شکلای جور واجور آفت کشای مصنوعی عبارتند از:
ارگانوفسفره: این حشره کشا سیستم عصبی رو هدف قرار میدن چند تا از آنانا ممنوع یا محدود شدن چون در روبرو شدن با عوامل خطرساز سمی هستن.
کرباماتها: حشره کشا که به طور مشابه با ارگانوفسفره بر سیستم عصبی تاثیر میذاره اما اونا کمتر سمی هستن چون اثر اونا سریع تر پاک می شه.
پایرتروید Pyrethroid: هم اینکه روی سیستم عصبی تاثیر میذاره اونا یه نسخه آزمایشگاهی تولید شده از یه آفت کش طبیعیه که در گل داوودی پیدا میشه.
ارگانوکلرینا از جمله dichlorodiphenyltrichloroethane (DDT) تا حد زیادی به دلیل اثرات منفی بر محیط زیست ممنوع یا محدود شده.
نئونیکوتینوید: حشره کشایی که در برگا و درختان استفاده می شه اونا الان تحت بررسی دقیق به وسیله EPA آمریکا واسه گزارشی از آسیب ناخواسته به زنبور عسل هستن.
گلیفوزیت: به عنوان یه محصول به نام رنداپ شناخته شده این علف کش در اجناس کشاورزی اصلاح شده ژنتیکی مهمه.
ارگانیک و یا حشره کشای زیستی
کشاورزی ارگانیک با به کار گیری آفتکشای زیستی و یا در حالت عادی مواد شیمیایی آفت کش که در کارخانه ها تکامل پیدا کردن.
شکلای جور واجور بسیار زیادی هست اما سازمان حفاظت محیط زیست یه لیست از آفت کشهای زیستی ثبت نام شده رو منتشر کرده.
هم اینکه، وزارت کشاورزی آمریکا یه لیست ملی از آفت کش ارگانیک و مصنوعی محدود رو مورد تایید نگاه می داره.

اینجا چند نمونه از آفت کش ارگانیک مهم عبارتند از:

روتنون: یه حشره کش که در ترکیب با بقیه آفت کشای ارگانیک استفاده می شه اون در حالت عادی به عنوان یه عامل بازدارنده سوسک که به وسیله چند گیاه گرمسیری تولید و به سمی واسه ماهی بد نامه.
سولفات مس: قارچ و بعضی از علفای هرز رو نابود می کنه هر چند که به عنوان یه آفتکش زیستی طبقه بندی شده اون صنعتی تولید شده و می تونه در سطوح بالا واسه آدم و محیط زیست سمی باشه.
روغنای باغبانی: اشاره به عصاره روغن از گیاهان جور واجور با اثرات ضد حشرات داره این در مواد تشکیل دهنده خود و مشکلات جانبی بالقوه فرق داره بعضی می تونن حشرات به درد بخور مانند زنبور عسل رو آسیب برسونه.
سم BT: تولید شده به وسیله باکتریا و در مقابل شکلای جور واجور حشرات موثره سم BT داخل بعضی از شکلای جور واجور اجناس ارگانیسمای اصلاح شده ژنتیکی (GMO) معرفی شده.
این لیست کامل نیس اما اون نشون از دو معنی مهمه.
اول، " ارگانیک " به معنی "بدون آفت کشا" نیس عوضش، اون به جای شکلای جور واجور تخصصی از آفت کشا موجود در طبیعت و به جای آفت کشای مصنوعی استفاده داره.
دوم، "طبیعی" به معنی "غیر سمیه" آفت کش ارگانیک هم می تونه واسه سلامت شما و محیط زیست مضر باشه.

چیجوری سطوح آفت کشها در مواد غذایی تنظیم می شه؟

شکلای جور واجور خیلی از تحقیقات واسه درک سطوحی از آفت کشا مضر استفاده می شه.
بعضی از نمونه ها عبارتند از اندازه گیری سطح در آدمایی که به طور تصادفی با آفت کشای زیادتر از اندازه برخورد داشتن تست حیوونی و مطالعه سلامت دراز مدت در آدمایی که از آفت کش در شغل خود استفاده کردن انجام شده.
این اطلاعات واسه ایجاد محدودیتای واسه قرار گرفتن در برابر ایمنه.
مثلا، کمترین دوز از یه آفت کش باعث حتی ظریف ترین علائمه پایین ترین سطح دیده شده مشکلات جانبی اون LOAEL نامیده می شه بدون مشاهده سطح مشکلات جانبی NOAEL نامیده می شه
سازمانایی مانند سازمان بهداشت جهانی، اجناس غذایی اداره ایمنی اروپا، وزارت کشاورزی و مواد غذایی و داروی آمریکا به کار گیری این اطلاعات رو واسه ایجاد یه آستانه واسه در برابر قرار گرفتن، ایمن در نظر گرفته.

اثرات سلامت به وجود اومده به وسیله روبرو شدن با آفت کشای بالا چیه؟

هر دو این آفت کشای مصنوعی و ارگانیک دارای اثرات سلامتی مضر در دوزهای بالاتر از عادی در میوه ها و سبزیجات یافت می شن.
در کودکان، روبرو شدن با عوامل خطرساز آفت کشا در سطح بالایی با سرطانای دوران کودکی، مشکل بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) و اوتیسم در ارتباطه.
یه مطالعه از ۱۱۳۹ کودکان ۵۰-۹۰٪ افزایش خطر دچار شدن به ADHD در کودکان با بالاترین سطح ادرار دارای آفت کشا در مقایسه با افراد با کمترین سطح ادرار دارای آفت کش پیدا کرده.
در این مطالعه، مشخص نبود که آفت کشا تشخیص داده شده در ادرار از محصولاته یا در تماسای محیطی مانند زندگی در نزدیکی یه مزرعه س.
مطالعه دیگری نشون داد هیچ اثرات سوء بر سلامت در ۳۵۰ نوزاد متولد شده از مادران دارای سطح بالاتر آفت کش در ادرار در مقایسه با مادران با سطح آفت کشای پایین تر نبود.
یه مطالعه از آفت کش ارگانیک مورد استفاده در باغبانی پیدا کرده که به کار گیری روتنون با مریضی پارکینسون در مراحل بعدی زندگی همراه بود.
هر دو این آفت کشای مصنوعی و ارگانیک با افزایش اندازه دچار شدن به سرطان در سطوح بالاتر در حیوانات آزمایشگاهی در ارتباطه.
با این حال، افزایش خطر دچار شدن به سرطان با مقدار کمی از آفت کشا در اجناس ربط داره.
با یه مرور بر خیلی از تحقیقات به این نتیجه رسیدن که احتمال دچار شدن به سرطان از اندازه آفت کش خورده تو یه طول عمر متوسط ​​کمتر از یه تو یه میلیونه.

چه مقدار از آفت کش در مواد غذایی هست؟

بررسی کامل از آفت کشا در مواد غذایی از سازمان بهداشت جهانی در دسترسه.
یه مطالعه نشون داد در ۳ درصد از سیب لهستانی سطح آفت کش موجود بالاتر از حد قانونی واسه ایمنی آفت کشا در مواد غذاییه.
با این حال، این سطح بالا واسه آسیب رسوندن حتی در کودکان کافی نیس.
سطوح از آفت کشا در اجناس رو میشه با شستشو، طبخ و پز و فرآوری مواد غذایی کم کرد.
تو یه مطالعه با بررسی به این نتیجه رسیدن که سطوح آفت کشا ۱۰ – ۸۰٪ است که به وسیله شکلای جور واجور روشای طبخ و پز و فرآوری مواد غذایی کم میشه.
به طور خاص، شستشو با آب )حتی بدون صابون خاص و یا مواد شوینده ( باعث کاهش سطح آفت کش تا ۶۰ – ۷۰ ٪ می شه.

آفت کشا در مواد غذایی ارگانیک کمتر هست؟

تعجبی نداره که اجناس ارگانیک سطوح پایین تری از آفت کشا مصنوعی داره این سطح آفت کشای مصنوعی رو در بدن کم می کنه.
یه مطالعه در بیشتر از ۴۴۰۰ بزرگسال نشون داد با متوسط ​​به کار گیری اجناس ارگانیک در افراد سطح آفت کشای مصنوعی در ادرار اونا کمتر بود.
با این حال، اجناس ارگانیک شامل سطوح بالاتری از آفتکشای زیستی هستن.
تو یه مطالعه در کسائیکه از آفت کشا ارگانیک زیتون و روغن زیتون استفاده  کردن سطوح آفتکشای زیستی روتنون، azadirachtin ،pyrethrinا و قارچ کش مسی در اونا زیاد شد.
این آفت کش ارگانیک هم اثرات منفی زیست محیطی داره که در بعضی موارد، بدتر از گزینه های مصنوعیه.
بعضی افراد می گن که آفت کشای مصنوعی ممکنه بیشتر مضر باشن چون اونا واسه نیمه عمر بیشتر طراحی شده و ممکنه در بدن و محیط زیست طولانی بمونن.
این بعضی وقتا درسته با این حال، نمونه های زیاد از آفت کشا ارگانیک هست که وقتی طولانی تر از متوسط ​​آفت کشای مصنوعی باقی می مانند.
تو یه دیدگاه مخالفین، آفت کش ارگانیک معمولاً از آفت کشای مصنوعی کمتر تاثیردارن و باعث می شه کشاورزان در بیشتر موارد و در دوزهای بالاتر از اونا استفاده کنن.
کلا، آسیبای بالقوه از آفتکشای زیستی مصنوعی و ارگانیک بستگی به آفت کش خاص و دوز اونا داره با این حال، هر دو نوع از آفت کشا بعیده که در سطوح پایین باعث بوجود اومدن مشکلات سلامت باشه.

آفت کشا کمی در موجودات زنده اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) هست؟

GMOs اجناس زراعی هستن که ژنایی به اونا به خاطر افزایش رشد، تطبیق پذیری خود و یا مقاومت به آفات طبیعی اضافه شده.
این شکل از انتخاب ژنتیکی در هر گیاه و جانوری واسه تامین مواد غذایی در جهان استفاده می شه.
با تولید و مثل، تغییرات کم کم در بیشتر از چند نسل ایجاد شده و دقیقاً به خاطر همین یه گیاه مقاوم تر می شه در حالی که یه گیاه واسه یه صفت خاص انتخاب می شه عامل تغییر ژنتیکی این صفت واسه  پرورش دهندگان قابل رویت نیس.
GMOs این روند رو با به کار گیری تکنیکای علمی تسریع کرده و به گیاه هدف یه صفت ژنتیکی خاص میدن.
نتیجه بررسی کامل زیاد از هر دو تحقیقات انسانی و حیوونی هیچ مدرکی موجود نیس که GMOs واسه سلامت مضر باشه.
در بعضی نگرانیا مطرح شده که GMOs به گلیفوسیت (رانداپ) مقاوم هستن و تشویق شده که از این علف کشا در سطوح بالاتر استفاده شه.
در حالی که یه مطالعه نشون میده که سطوح بالایی از علفکش می تونه سرطان در حیوانات آزمایشگاهی رو گسترش بده این سطوح به مراتب بالاتر از مقدار مصرف شده در تولید GMO و مواجهات شغلی یا محیطی افراد بود.
با مروری بر تحقیقات زیاد به این نتیجه رسیدن دوز واقعی از علفکش ایمن هستن.

شما باید از غذاهای دارای آفت کشا دوری کنین؟

دلایل علمی هست که خوردن مقدار خیلی از میوه ها و سبزیجات دارای خیلی از فواید سلامتی هستن.
بعضی افراد ممکنه از آفت کشا به دلیل نگرانیای سلامت محیط زیست یا شغلی جلوگیری کنن اما در نظر داشته باشین که این به اون معنی نیس که اجناس ارگانیک بدون آفت کش هستن.
خوردن غذاهای محلی ممکنه امتیازات واسه محیط زیست داشته باشه اما اون به روشای فردی در مزرعه وابسته اگه شما از مزارع محلی خرید کنین از اونا در مورد روشای کنترل آفات خود سوال کنین.

.

منبع :