آیا آفت کش ها به سبزیجات و میوه ها آسیب میرسانند؟! | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

ضرر آفت کش واسه سبزیجات , حالا به دلیل وجود سموم جور واجور روی پوست میوه ها اینجور پیشنهاد ای شاید سلامت بدن رو به خطر میندازه و اثرات اون در دراز مدت عوارضی رو در معده و مخصوصا کبد بوجود میاره.

ضرر آفت کش واسه سبزیجات

ضرر آفت کش واسه سبزیجات , شاید این سوال خیلی از ما باشه که آفت کشا به گوشت میوه های معمولی و سبزیجاتی مانند گرمک، سیب و خیار می رسن؟ جواب به این سوال خیلی هم ساده نیس. آفت کشای اسپری شده بر میوه ها و سبزیجات در پوسته خارجی تجمع پیدا می کنن، اما پوست مانع غیر قابل نفوذ ایجاد نمی کنه و بعضی آفت کشا در واقع طراحی شدن که به بافت میوه ها و سبزیجات جذب شن تا از آفتایی که به مایع داخل پوست نفوذ می کنن مراقبت کنه.

ضرر آفت کش واسه سبزیجات و میوه جات

به گفته استادیار صنایع غذای در دانشگاه ماساچوست، بهترین روش شستن آفت کشای شیمیایی از روی سیب و میوه ها ییه که پوستای کلفت تری دارن. میوه هایی مانند گرمک، از نفوذ آفت کش به گوشت میوه جلوگیری می کنن.

اگه در خرید میوه و سبزیجات اولویت بندی می کنین، اولویت رو با میوه جات ارگانیک بدین.

سیب، توت فرنگی، اسفناج و شلیل از جمله میوه هایی هستن که باید به اونا آفت کش بسیار زده شه. خیار هم از جمله سیفی جاتیه که مقدار زیادی آفت کش لازم داره اما در دسته بندی گفته شده قرار نمی گیره.

ضرر آفت کش واسه سبزیجات و میوه ها

درصورتی که سیبای معمولی رو خریداری میکنین اونو با محلول سدیم بیکربنات و آب بشورید.

مطالعه منتشر شده گذشته که در مجله کشاورزی و مواد غذایی منتشر شد، مشخص کرد که راه حل سدیم بیکربنات، موثرتر از آب معمولی یا ضد عفونی کننده در حذف پس مونده های آفت کش از سطح پوست میوه بود، اما میوه باید ۱۵ دقیقه قبل از شستشو در آب غوطه ور شه.

به گفته دکتر جفری جنکینز، مدیر مرکز ملی آفت کشا،

حتی پس از شستشو آفت کش باقی مونده ای که عمیقا در پوست یا گوشت میوه نفوذ کرده رو از بین نمیبرد.

به گفته محققان پوست کندن میتونه موثر واقع شه اما مواد مغذی موجود در پوست میوه ازبین میره.

خیار و سیب هر دو به وسیله یه لایه محافظ موم مانند پوشونده شدن، اما وقتی که آفت کشا از راه این لایه پخش می شن و وقتی که پخش کنندگان یه لایه دیگه از موم رو به این میوه ها و سبزیجات اضافه می کنن تا اونا رو واسه حمل و نقل حفظ کنن، شستشوی اون سخت تر می شه.

مضرات سموم دفع آفات نباتی

در مواقع بسیاری میوه ها رو قبل از پایان دوره کارنس(وقتی که پس از سمپاشی باید اسپری شه تا باقیمونده سم در محصول به کمترین حد ممکن برسه) به بازار میارن در نتیجه سم باقی مونده روی بافت میوه ها کم کم در معده و کبد که وظیفه دفع سموم رو برعهده داره جمع و موجب بیماریای جور واجور می شه.

مواد موجود در کودا که به محصول کشاورزی منتقل می شن،

در بعضی مواد ممکنه باعث برهم خوردن تعادل بعضی عناصر لازم جهت سوخت و ساز طبیعی بدن شه.

سمومی که واسه دفع آفات گیاهی استفاده میشن،

باید مدت معینی روی میوه و اجناس کشاورزی بمونه تا تجزیه شه.

اما چون در بسیاری موارد زودتر از وقت مشخص جهت عرضه به بازار برداشت می شه،

مقادیری از سموم به شکل تجزیه نشده در میوه باقی می مونه.

کارشناسان پیشنهاد می کنن که :

میوه ها رو تا حد امکان با پوست استفاده کنین چون مواد مغذی زیادی که واسه سلامتی آدم و جلوگیری از ابتلای آدما به سرطان روده لازمه، در پوست میوه ها هست.

حالا به دلیل وجود سموم جور واجور روی پوست میوه ها اینجور پیشنهاد ای شاید سلامت بدن رو به خطر میندازه و اثرات اون در دراز مدت عوارضی رو در معده و مخصوصا کبد بوجود میاره. اما اگه از ظاهر قضیه بر میاد، هنوز تحقیقات جامعی در مورد تاثیر سموم کشاورزی بر بدن مصرف کنندگان انجام نشده و حتی اعلام نظری در مورد اینکه در دراز مدت امکان دچار شدن به سرطان هایی مثل کبد و معده بر اثر مصرف میوه هایی که دوره کارنس اونا طی نشده موجود نیس.

مشکلات و ضرر آفت کش واسه سبزیجات و میوه ها

سموم شیمیای به چند دسته تقسیم می شن که دو دسته مهم اونا عبارتند از :

سموم سیستماتیک و سموم نفوذی که در صورت به کار گیری این دو دسته در اجناس جالیزی و میوه ها اگه دوره خاصی طی نشده باشه، اصلا با شستن، گرما دادن و فریز کردن باقیمونده سموم در اجناس از بین نمی ره و در میوه ها و اجناس کشاورزی باقی می مونه.

از این رو همیشه پیشنهاد میشه که از سموم شیمیایی به عنوان آخرین راه حل مقابله با آفات استفاده شه.

در اجناس گلخانه ای بدلیل وجود شرایط مناسب واسه رشد گیاه،

جهت جلوگیری از آفات لازمه چون کنترل بیشتری انجام بشه ولی بدیش اینه کشاورزان بجای به کار گیری راهکارا کنترل غیر شیمیایی از سموم شیمیایی استفاده می کنن.

کنترل آفات، بیماریای گیاهی و علفای هرز، یه امر به طور کامل تخصصی و مشابه پزشکیه.

براساس گزارشای منتشر شده گسترش بیشتر از اندازه بیماریایی مثل :

سرطان دستگاه گوارش ، به مصرف افراطی و غیر اصولی سموم کشاورزی نسبت داده شده.

آلودگیا تو یه زنجیره پیوسته در حرکت ان و از راه :

آب آلوده

خاک ناجور

کودا

سموم

آفت کشا

به زنجیره غذایی آدم و حیوان وارد می شن و اگه از حد تعیین شده به وسیله استانداردای جهانی خارج شه، به عنوان تهدید کننده سلامت بشمار میره.

دکتر سلام

.

منبع : niksalehi.com