آیا آسپیرین برای شما مفید است؟ | اطلاعات دارویی

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

سن، مهم ترین عامل هستش. عوامل دیگری که وارد محاسبه می شن، عبارتند از: خطر بروز حملات قلبی یا سکته های مغزی پیش شما، خونریزی گوارشی قبلی و بقیه عوامل مربوط به روش زندگی.

دکتر بورینگ اخطار میده که این تصمیمی فردیه که باید با مشورت با دکتر تون یا کسائی که خدمات مراقبتی بهداشتی به شما میدن و سبک و سنگین کردن شانس بروز سکته های مغزی یا حملات قلبی در برابر خطرات به وجود اومده به وسیله استفاده دائمی از آسپیرین، در پیش گرفته شه.

گزارش دیگری که از مطالعه بهداشت زنان ارائه شد، راه دیگه ای رو واسه پیشگیری از سکته مغزی پیشنهاد می کنه؛ زندگی پاک.

اندازه سکته های مغزی در زنائی که در این مطالعه دست کم چهار بار در هفته مبادرت به ورزش می کردن، سیگار نمی کشیدن، وزن سالمی داشتن و رژیم غذایی شون از دید قلبی، سالم به حساب می اومد، تقریبا نصف کسائی بود که بدون این جوری عادات سالم بهداشتی بودن و روشنه که این دسته از خانوما، گرفتار آثار و مشکلات بد آسپیرین هم نمی شدن.

منافع حتمی آسپیرین

منافع آسپیرین واسه مردان و زنان در موارد زیر اثبات شده.

– در حملات قلبی:

جویدن آسپیرین (یه عدد آسپیرین بزرگسال یا دو عدد آسپیرین بچه در روز) می تونه از خطر مرگ به دلیل حمله قلبی کم کنه.

– پس از حمله قلبی یا سکته به وجود اومده به وسیله نرسیدن خون به عضله قلب:

خوردن همه روزه آسپیرین به مقدار کم (یه عدد آسپیرین بچه) می تونه به پیشگیری از حمله قلبی یا سکته مغزی دوم کمک کنه و احتمال مرگ به دلیل مریضی قلبی رو کم کنه.

– اگه درد ثابت قفسه سینه به وجود اومده به وسیله مریضی عروق کرونر قلب دارین یا گرفتار به بیماریای شریانای محیطی مثلا در پاها هستین یا از مریضی قند رنج می برید و به دلیل تصلب شرائین هر کدوم از انداماتون دچار اختلاله، خوردن روزانه یه عدد قرص آسپیرین بچه می تونه به پیشگیری از حمله قلبی یا سکته مغزی کمک کنه و خطر مرگ در اثر مریضی قلبی رو کمتر کنه.

ترجمه: عبدالوهاب فخر یاسری

*

منبع : tebyan.net