آیا “آسپرین” یا “اهدای خون” در رفع غلظت خون موثرند؟ | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

: "آسپرین" یا "اهدای خون" در رفع غلظت خون تاثیردارن؟

: یه فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: بعضی از غلظتای خون، مریضیای زمینه ای سرطان هستن.
دکتر مهیار منصوری اعلام کرد: در بعضی مواقع غلظت خون به خاطر مصرف سیگاره و به دلیل کاهش اکسیژن خون، فرد دچار غلظت خون می شه.
ایشون با بیان اینکه آدمایی که به مریضی قلبی و ریوی دچار هستن هم ممکنه دچار غلظت خون شن، ادامه داد: جاهایی که اکسیژن کمه، غلظت خون ایجاد می شه. البته بعضی از غلظتای خون، مریضیای زمینه ای سرطان هستن.
این فوق تخصص خون و سرطان بالغین اضافه کرد: «پلی سیتمی ورا» یه جور مریضی یا مشکل خونیه که در اون مغز و استخون زیادتر از اندازه لازم گلبول قرمز می سازه و این مدل امکان داره به سرطان خون تبدیل شه.
منصوری اضافه کرد: مصرف سیگار، زندگی در مناطق کوهستانی(ارتفاعات)، مریضیای قلبی و عروقی منتهی به ایجاد غلظت خون افراد می شه، اما این مریضیا ایجاد کننده سرطان نیستن.
این هماتولوژیست و آنکولوژیست گفت: اگه فردی دچار غلظت خون باشه باید دلیل غلظت خون رو از یه فوق تخصص خون و سرطان جویا شه.
ایشون با بیان اینکه در بین بعضی افراد باب شده که میگن اگه غلظت خون دارین قرص آسپرین استفاده کنین یا خون اهدا کنین، گفت: این تجویز از هر کسی برمیاد و استفاده دو مورد فوق فقط در حد یه مسکن ساده بوده و نیازه افراد دلیل مریضی غلظت خون رو با مراجعه به دکتر جویا شن و اگه غلظت خون علتی زمینه ای داره، متناسب با تشخیص دکتر به درمان بپردازه.

منبع :