آیا آب کرفس واقعا لاغر می کند؟ | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

آب کرفس واقعا لاغر می کنه؟

آب کرفس واقعا لاغر می کنه؟

تغذیه

آب کرفس از اون نوشیدنی هاییه که به وسیله آدمایی که تمایل به کاهش وزن دارن زیاد مصرف می شه، اما آب کرفس باعث لاغری می شه؟

تجویز داروها، فقط با معاینه بالینی و گرفتن توضیح حال ممکن است و اگه در جواب به سوالات مصرف دارویی پیشنهاد می شه، پس از مشورت با متخصص مصرف شه.

بعضی افراد فکرمی کنن مصرف آب کرفس، شید، چای سبز و …. چربی سوز است و باعث کاهش وزن بسیار می شه اما واقعیت اینه که تا به امروز ماده ای که باعث لاغری شه، در دنیای پزشکی کشف نشده .

در واقع خوردن هیچ ماده غذایی وزن رو کاهش نمی ده بلکه نخوردن و امساکه که به کاهش وزن و سوخت کالریای جمع شده کمک می کنه.

مصرف آب سبزیا مثل آب کرفس فقط به دلیل فیبر و آب زیادی که داره ممکنه باعث کاهش اشتها و کاهش جذب بعضی چربیا و دفع مقداری آب شه. ازاین روفرد تصورمی کنه وزنش پایین اومده اما در واقع اینطوری نیس.

آب سبزیا به دلیل داشتن شکلای جور واجور فلاونوئید و آنتی اکسیدان ها، واسه بدن خوبه ولی چربی سوز نیس مگرآن که فرد در توازن منفی انرژی باشه . یعنی اگرانرژی دریافتی کمترازمقداری باشه که در بدن سوزونده می شه، بدن ناچار می شه ازمنابع چربی استفاده کنه و چربیا می سوزد اما اگه دریافت انرژی بیش ازمصرف اون باشه، چربی در بدن ذخیره می شه و خوردن هیچ ماده غذایی نمی تونه این روند رو متوقف کنه.

البته بعضی ازترکیبات غذایی تا حدی می تونه سوخت وساز رو بالا ببره ودر صورتی که فرد ازیک برنامه غذایی درست پیروی کنه، می تونه در روند کاهش وزن اثر داشته باشه.

یه فرد سالم باید با در نظر گرفتن کالری دریافتی درطول روز، بخشی از کالری لازم بدنش رو از مصرف میوه و سبزیا تأمین کنه وبا توجه به این که فیبر موجود در میوه و سبزی واسه سلامت دستگاه گوارش لازمه، درصورتی که فردی مشکلی از نظر سلامت نداره، باید اونا رو به صورت تازه و سالم مصرف کنه نه به شکل آب سبزی و آب میوه .

فقط در بعضی شرایط که فرد به دلیل دچار شدن به بیماریایی، دچارکاهش اشتها شده، میشه مصرف آب میوه یا سبزی رو پیشنهاد کرد.

پس مصرف روزانه و همیشگی آب سبزیا مخصوصا کرفس اصلا پیشنهاد نمی شه چون کرفس ازسبزی هاییه که اگزالات زیادی داره و تجمع اگزالات در بدن مخصوصا در آدمایی که کلیه سنگ ساز دارن،می تونه باعث تشکیل یا بزرگ تر شدن سنگ شه. علاوه بر این دریافت بیش ازاندازه اگزالات دلیلی مهم درازبین رفتن عناصر دوظرفیتی مانند کلسیم، روی، فسفر، منیزیم و … است که واسه بدن بسیار لازمن و کمبود اونا هم واسه بدن مضره.

.

منبع : pezeshk.us