آکواژیمناستیک | بهترین ورزش بارداری | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 20, 2019 0 Comment

آکواژیمناستیک، بهترین ورزش بارداری

واژه آکواژیمناستیک به معنی انجام حرکات و نرمشای خاص در آبه.

 

آکوا ژیمناستیک بخشی از مامایی غیرزایشگاهیه که به صورت تخصصی، زنان باردار تا زمان زایمانشان به وسیله ماما با آموزشای خاص، مثل نرمشای استاندارد در آب گرم و تکنیکای تنفسی اونو یاد می گیرن.

 

 آکواژیمناستیک احتیاجی به شناکردن نداره.

 

آکواژیمناستیک بهترین ورزش دوران بارداریه،  چون مادر در آب احساس سبکی کرده و فشار و کشش کمتری به بدنش وارد می شه.

 

از این رو امکانات به کار گیری این روش می تونه نگرانیا و ترسای دوران بارداری رو برطرف کنه و به زایمون طبیعی بدون درد کمک کنه.

 

آکواژیمناستیک یا آکواتراپی زنان باردار، بخشی از مراقبتای دوران بارداری تا زایمونه که همراه با آموزشای خاص این دوران در کنار نرمشای خاص و استاندارد در آب گرمه.

 

هدف از این حرکات ورزشی، ارتقای کیفیت زندگی زنان باردار، حفظ مراحل فیزیولوژیک بارداری و هم اینکه کمک به انجام زایمون طبیعی و آسونه.

آکواژیمناستیک می تونه دوران بارداری رو واسه زنان به زمونه ای خالی از اضطراب و نگرانی تبدیل کنه و به زایمون طبیعی بدون درد کمک کنه

بیشتر زنائی که درزمان دوران بارداری از آکواژیمناستیک استفاده میکردن، علاوه بر این که کارکرد قلب و ریه اونا بهبود پیدا میکنه، از آمادگی جسمی بهتری هم بهره مند شده، زایمانی مورد پسند، آسون و طبیعی دارن و با خاطره ای خوش، تولد نوزاد خود رو جشن می گیرن.

 

امتیازات آکواژیمناستیک در بارداری

۱- این روش از آرتروز کمر و گردن، دیسک کمر و گردن، اضافه وزن غیرضروری، واریس پا و گرفتگیای عضلانی پیشگیری می کنه.

 

۲- مشکلات گوارشی مخصوصا یبوستای دوران بارداری و مشکلات به وجود اومده به وسیله اون مثل شقاق، افسردگی دوران بارداری و پس از زایمون، و هم دردهای کاذب به وجود اومده به وسیله اضطراب با این روش برطرف می شه.

 

۳- تقویت ماهیچه های نگهدارنده ستون فقرات مخصوصا ماهیچه های لگنی و آماده شدن لگن واسه یه زایمون تا امکان داره طبیعی، آب شدن کم کم چربیای اضافی بدن و به دست آوردن روحیه ای مناسب و با نشاط از جمله فواید نرمش در آب گرم استخره.

 

۴- این روش امکان پیشگیری و درمان تهوع صبحگاهی (ویار)، بدون به کار گیری دارو و با روشی بسیار ساده ولی موثر رو جفت و جور می کنه.

 

۵- از ایجاد ترکای پوستی به نام استریا که در اثر زیاد شدن وزن و بزرگ شدن شکم، سینه و رانا اتفاق می افته، جلوگیری می کنه.

فرآوری : زهره لطیفی

بخش سلامت تبیان

منابع:

سایت بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمون – دکتر ابوطالب صارمی

سایت پزشکان بدون مرز

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • » بهترین ورزشا در دوران بارداری